-
Ulica Piotrkowska
Wizytówka miasta, najdłuższa handlowa ulica w Europie, tętniąca życiem ulica, ciągnąca się na ponad 4 km. Miejsce spotkań i rozrywki, kawiarnie, restauracje, zabytki i Aleja Gwiazd rozłożona pomiędzy ul. 6 Sierpnia a Pasażem Rubinsteina
-
OFF Piotrkowska
Unikalny kompleks w skali ogólnopolskiej, skupiający przedstawicieli przemysłów kreatywnych. W jednym miejscu znajdują się pracownie miejscowych artystów, designerskie sklepy, obiekty muzyczne, restauracje i kawiarnie.
Piotrkowska 138/140
-
Muzeum Kanału „Dętka”
Jedyny w Polsce fragment kanalizacji, udostępniony do zwiedzania. Tunel, w którym znajduje się m. in. wystawa zdjęć z lat 20. i 30. "Dętka" otwarta jest dla zwiedzających od maja do października przez cztery dni w tygodniu. Co pół godziny organizowane są wycieczki z przewodnikiem, w których jednorazowo maksymalnie może wziąć udział 10 osób.
Plac Wolności
-
Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi
W XIX i XX wieku Łódź była największym w kraju ośrodkiem przemysłu włókienniczego. Okazały kompleks klasycystycznych budynków, będący jednym z najpiękniejszych w Polsce zabytków architektury przemysłowej. Ponad 20 000 pozycji do obejrzenia.
Piotrkowska 282
-
Manufaktura
Bijące serce Łodzi i nowe centrum miasta. Unikalny w skali całej Europy projekt rewitalizacji zabytkowych obiektów pofabrycznych, w których obecnie znajdują się: centrum handlowe, kino, teatr, restauracje i kawiarnie, strefa fitness i zabaw dla najmłodszych. Centrum Manufaktury stanowi Rynek Włókniarek Łódzkich. To tutaj organizowane są imprezy kulturalne i rozrywkowe. To miejsce, w którym świat handlu i rekreacji idealnie się łączą.
Drewnowska 58
-
Muzeum Miasta Łodzi - Pałac Poznańskich
Muzeum z siedzibą w jednym z najbardziej okazałych budynków miasta – dawnym pałacu Izraela Poznańskiego. Warto wybrać się do tego miejsca i poznać historię miast Łodzi. Często odbywają się tu imprezy artystyczne i koncerty.
Ogrodowa 15
-
Radegast
W okresie II wojny światowej łódzki Umschlagplatz. Zespół memoriałowy i niewielkie muzeum poświęcone miejscu i dziejom łódzkiego getta w oryginalnym byłym budynku magazynowym.
al. Pamięci Ofiar Litzmannstadt Getto 12
-
EC1
Zespół budynków dawnej Elektrowni Łódzkiej, pełni funkcje kulturalno-artystyczne oraz edukacyjne. Centrum Nauki i Techniki EC1 nastawione jest na dużą interakcyjność ze zwiedzającymi.
Targowa 1/3
-
Planetarium EC1
Najnowocześniejsze planetarium w Polsce i Europie Środkowej. Atrakcja nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Spędź miło czas z rodziną!
Targowa 1/3
-
ZOO
Ponad 2000 zwierząt z wielu gatunków. Małpiarnia, akwarium – obiekt wraz z 22 zbiornikami, wiwarium – budynek, w którym prezentowane są płazy i gady, motylarnia, pawilon małych ssaków, pawilon „Świat Ptaków” i wiele innych atrakcji.
Konstantynowska 8/10
-
Ogród botaniczny
Powierzchnia ogrodu wynosi 67 ha (w tym 2 ha obejmujące pierwotny ogród botaniczny w Parku Źródliska i znajdującą się tam Palmiarnię).
Krzemieniecka 36/38
-
Palmiarnia
Jedna z najnowocześniejszych w Europie palmiarni. Zawiera ok. 4,5 tys. okazów należących do ponad 1100 taksonów (czyli gatunków i odmian) z 65 rodzin, a unikalna kolekcja ogromnych palm ściśle wiąże się z dziejami miasta. Najstarsze rośliny to ponad 150 letnie palmy.
Piłsudskiego 61
-
Księży Młyn
Zespół fabryk włókienniczych.